Proč je užívání doplňků stravy nevyhnutelné?

42276200_2116473992004392_432024751645392896_n

Druhá v pořadí přednáška celostního lékaře, nyní pana doktora Vojtěcha Palházyho byla na téma přírodních doplňků.

Cogito ergo sum.  Rene Descartes

Myslím, tedy jsem. Tímto citátem zahájil pan doktor svou přednášku v Klatovech. Přišel nás popíchnout, abychom to co máme v hlavě používali a k tomu připojil jeden zajímavý příběh, který přesně o tom vypovídá.

Ve střední africe v jedné vesnici domorodců se děla zajímavá věc. Všichni tamní dospělí byli slepí. Jediný, kdo viděl byly malé děti a když dospěly do puberty, tak vždy také osleply. A zjistilo se, že v jediném zdroji pitné vody se našli miniaturní červíci, kteří když se dostali do lidského těla, poškozovali oční nerv. Obrana před tím byla celkem jednoduchá – vodu převařit. Když tuto radu dostala „rada starších“ usnesla se nad tím, že je třeba se těchto velvyslanců ďábla, kteří přinesli tuto zprávu, zbavit, protože to přeci neexistuje, aby dospělí lidé viděli. 🙂 

Mluvil hodně o vitamínu C, jako o nejdůležitějším antioxidantu pro naše tělo, jak lidé oproti zvířatům ztratili tu schopnost ho syntetizovat. Když se dělali pokusy na potkanech a dávaly se jim toxiny do těla, úžasně jim okamžitě vyskočila jejich hladina vitamínu C a tělo se tak umělo proti toxinům bránit. Tuto schopnost lidé bohužel už nemají, proto je nutné, abychom vitamín C dodávali zvenčí.

Určitě každého napadá to, že ho máme dostatek například v ovoci a zelenině. Na to pan doktor mluvil o studiích, které vypovídají právě o těchto hodnotách v potravinách. O tom, jak jsou půdy vyčerpané a proto se již nemůžeme spolehnout na dostatek vitamínů ani z potravy. Už v roce 2000 přinesly deníky článek o tom, jak jablka v tomto roce měly o 40% méně vitamínu C než před 5 lety a mrkev o 90% méně betakarotenu. A v takové režii pokračujeme dál. Loni ve Francii vyšel článek, že jedno jablko před 5 lety je jako 100jablek dnes na množství vitamínu C. Nebo denní dávku vitamínu C nám dnes pokryje 48 kg jahod. A kdo to ale sní?

Takže pokud si půjdete koupit vitamín C, nevolte určitě tu variantu chemickou v lékárnách, pořiďte si nějaký z přírodních zdrojů, třeba z pomerančů a šípků C 1000 od Calivity, jsou v tom totiž obrovské rozdíly a tento používám i já, je vysoce kvalitní.

Dalším nezastupiteným prvkem, který je důležitý pro naši imunitu je zinek a vitamín D. Denní preventivní dávka zinku je pro dospělého člověka 50mg, t.j. například v 1 kg slunečnicových semínek. 🙂

Dále upozorňoval na to, jak se poslední roky masivně rozšířily degenerativní onemocnění nervové soustavy jako jsou – alzheimerova, parkinsonova choroba, roztroušená skleróza, epilensie, tetánia…. mají společného jmenovatele a to masivně málo minerálů v těle a to převážně hořčíku a tím se poškozují nervová vlákna.

Takže to byla taková malá ochutnávka z toho, co jste se mohli dozvědet na přednášce….. 🙂

 

Andrea Petržálková
Pomáhám Vám pojmenovat pravou příčinu Vašeho problému, převzít odpovědnost tak za svůj život a ukazuji Vám cestu, jak si ho zlepšit. A to všechno pomocí vědomostí o celostním přístupu ke zdraví, duchovních příčinách nemocí, znalostí numerologie, astrologie podle 9 planet a dlouholeté praxe s OSHO zen taroty. Díky těmto metodám dokážu nahlédnout do vašeho života, do vašich životních souvislostí a odpovědět vám na otázky proč se Vám dějí věci tak, jak se dějí. Ať jde o vaši nemoc, nefunkční vztah nebo stále opakující se nepříjemné situace. Nic v životě nemáme jen tak náhodou, vše má svůj vyšší smysl. Ukážu vám, jak svůj problém pochopit, co se vám snaží sdělit a nasměruji vás na cestu, kudy z toho ven. Jak žít šťastnější život.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.