Nic není náhoda.

railway-line-3121544_960_720

To už jsme někdy určitě slyšeli, ne?

Ale umíme se opravdu přes tento filtr „Nic se mi neděje náhodou“ dívat? Dokážeme opravdu brát všechny věci, situace, nemoci, nezdary, nedorozumnění s tímto viděním světa?

Budu Vám vyprávět jeden příběh, který se mi nedávno stal. Já miluju životní příběhy a jejich poučení z nich, které si můžeme odnést, pokud jsme dostatečně otevření.

Čekala mě cesta do Prahy vlakem. Koupila jsem si jízdenku on-line a vybrala i místenku ve vlaku, číslo 55, super mám ráda pětky. Den předem byly prodané jen dvě místenky v celém vlaku, jaké bylo pro mne překvapení, když jsem do vlaku přišla a mé sedadlo bylo obsazené. Skoro nulová pravděpodobnost, při minimálním počtu cestujících, zdá se, že?

Tak  jo holka, tak tady sedět asi nemáš no…. okamžitě mě napadlo .

Půjdu tedy vedle do kupé. Sotva jsem se usadila, přišel starší pár. Paní na mě: „Promiňte, ale mám místenku, sedíte mi na místě.“ Pousmála jsem se a řekla si. Asi jsem se netrefila na místo, kde sedět mám. Nevadí, udělám další pokus. Po posazení o dvě kupé dál jsem pohledem vzhůru vyslala otázku. Tak co myslíš, ty tam nahoře, tady je to už správně? Jsem zvědavá, co se tady odehraje, kdo si ke mě přisedne, čeho budu svědkem. Woow, už se těším. A s touto myšlenkou jsem sáhla po mé nové knize a vychutnávala si své capuccino.

train-2401406_960_720

Cestou se začalo kupé plnit. A pak přistoupila jedna rodinka – babi s dědou, mamka s taťkou a jejich dva malí synové.  Sedla si jen babička a nabízela i ostatním, ať si někdo přisedne. Ale nikdo nechtěl . Tak se nejdříve zaměřila na ty nejmladší – vnuky. Všemožnými způsoby, argumenty, posunky je doslova nutila, ať si alespoň jeden z nich sedne. S omluvným obličejem, že se stydí, nám všem ostatním vysvětlovala, proč ji nechtějí poslechnout. Když zjistila, že je pravděpodobně nedonutí, zaměřila svou pozornost na druhé dva chlapy, obzvlášť na svého muže. To, že doslova „nedonutila“ ani jeho je vám asi jasné, že?

Bylo zajímavé sledovat ostatní lidi, co to s nimi dělá. Ti, co seděli, se začali ošívat. Ti, co stáli v uličce, se začali otáčet k té paní zády. A pak bylo zajímavé i sledovat samu sebe v této situaci, své pocity, co to dělá se mnou. Už dlouhou dobu jsem se nemohla soustředit na knížku, takže jsem čtení vzdala a celou dobu jsem sledovala paní, její upnutý zrak na ostatní členy rodiny, její naštvané grimasy, které si neodpustila pokaždé, když na ni někdo z její rodiny po očku kouknul. Její energie tlaku byla opravdu velmi nepříjemná. Asi po 20 minutách jsem si řekla, že buď musím něco říct a tím tu energii tam rozbít anebo budu muset z toho kupé prostě odejít.

Tak jo holka, asi od toho tady sedíš, možná ji máš ukázat, jak to jde udělat jinak. Někoho odsoudit je totiž velmi lehké. Ale já jsem přesvědčená, že všichni se chováme tak, jak nejlépe umíme a kdybychom to uměli lépe, tak bychom to lépe dělali. Takže jediná možnost, jak změnit něčí chování je, mu jít příkladem. Ukázat mu, že to jde jinak a lépe a jen doufat, že ten dotyčný si to uvědomí, bude otevřený a možná si tak do svého života odnese nějaké poučení. A díky tomu udělá nějakou svou vlastní změnu.

„Promiňte, já vím, že mi do toho nic není. Ale proč nutíte někoho do něčeho, co on udělat prostě nechce?“

„Protože je to pro dobro manžela a dlouhé stání mu nedělá dobře. “

„A nemáte náhodou vysoký krevní tlak?“

„No, mám, a jak to víte?“

“ To máte proto, že tlačíte až příliš na ty druhé. Tlak vzbudí v ostatních jen protitlak. Nehledě na to, že čím víc budete tlačit na ostatní, tím snižujete pravděpodobnost toho, že vás poslechnou. Už z principu udělají opak. „

Sice nevím, jestli si z toho paní vzala nějaké poučení a třeba udělala nějakou změnu ve své životě, ale to co pro mě bylo podstatné v tu chvíli bylo to, že s tím přestala. Přestala zaměřovat svou pozornost na své blízké, otočila svůj pohled na druhou stranu. Začala se koukat z okénka, dokázala se za chvíli celá uvolnit a napjatá atmosféra ustoupila. A hádejte co se stalo. Asi po půl hodině, těsně před Prahou si k ní přišel sednout úplně sám jeden z vnuků. Asi si dokážete představit, jakou jí udělal obrovskou radost. ♥

 

Andrea Petržálková
Pomáhám Vám pojmenovat pravou příčinu Vašeho problému, převzít odpovědnost tak za svůj život a ukazuji Vám cestu, jak si ho zlepšit. A to všechno pomocí vědomostí o celostním přístupu ke zdraví, duchovních příčinách nemocí, znalostí numerologie, astrologie podle 9 planet a dlouholeté praxe s OSHO zen taroty. Díky těmto metodám dokážu nahlédnout do vašeho života, do vašich životních souvislostí a odpovědět vám na otázky proč se Vám dějí věci tak, jak se dějí. Ať jde o vaši nemoc, nefunkční vztah nebo stále opakující se nepříjemné situace. Nic v životě nemáme jen tak náhodou, vše má svůj vyšší smysl. Ukážu vám, jak svůj problém pochopit, co se vám snaží sdělit a nasměruji vás na cestu, kudy z toho ven. Jak žít šťastnější život.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.