Moudrá versus chytrá žena

partnerství, láska, moudrá žena

♥ Moudrá žena mění sebe. Moudrá žena ví, že partnera nezmění tím, že ho bude poučovat, říkat co má dělat nebo jak by se mohl chovat lépe, ale jedině tím, že mu půjde vlastním příkladem. Změnou vlastní, že ona se bude chovat, mluvit s ním tak, jak by si představovala, že by se on měl chovat k ní.

Chytrá žena chce měnit ostatní. Chytrá žena si myslí, že ona se chová nejlépe a vyžaduje změnu chování pouze a jedině po partnerovi.

♥ Moudrá žena ví, že když muž udělá chybu je dobré na ni neupozorňovat. Snaží se ji přehlédnout a popřípadě svého muže podpořit a uchlácholit, že nic tak hrozného se nestalo, chybovat je přeci lidské.

Chytrá žena používá v tomto případě často slova – vidíš, já jsem ti to říkala a dá muži najevo, že ona měla pravdu.

♥ Moudrá žena klidně nechá svého muže nad sebou vyniknout. Ví, že to nijak nesnižuje její vlastní hodnotu a dokáže si užít ten pocit, jak radostně se její muž cítí, jak září.

Chytrá žena se snaží být za každých okolností nejlepší, chce vyniknout ona.

♥ Moudrá žena nedává nevyžádané rady. Ví, že nejlepší učitel je vlastní zkušenost a proto pouze v případě, když je o to svým mužem požádána, poskytne svou vlastní zkušenost, vlastní názor na věc. Ale nechává svého muže rozhodnout podle jeho názoru na věc a podpoří ho v jeho rozhodnutí.

Chytrá žena dává často nevyžádané rady. Myslí si, že její pohled na svět je ten jediný správný, poučuje svého muže a říká mu, jak by měly správně věci vypadat a jak by se měl správně rozhodnout.

♥ Moudrá žena ví, že nemusí za nic bojovat, za nic se přít – za svou pravdu, za své názory…. Ví, že je podstatné si vše srovnat pouze v sobě. Pak stačí každého jen vyslechnout, nechat jim jejich názory a udělat si věci po svém, s láskou.

Chytrá žena bojuje za svá práva, za své názory, za svou pravdu, za svou v jejích očích „spravedlnost“, chce si „vydupat“ své místo mezi ostatními.

♥ Moudrá žena neobviňuje svého muže za své vlastní pocity. Ví, že jsou to jen její pocity, její vnitřní svět, který vznikl z jejího vnímání na situaci, z jejích vlastních myšlenek. Dokáže říct, že se v této situaci, co se právě stala necítila dobře, ale bez ukazování prstem na partnera, bez obviňování, že za to může on. Dokáže vzít tak plnou zodpovědnost za to, co se v ní děje, uvědomuje si, že je to pouze její zranění.

Chytrá žena si myslí, že za to, jak se ona cítí v partnerství může její muž a když nastane situace, která se jí nelíbí nebo se v ní necítí dobře, obviní za to svého muže a ještě mu pak pěkně vynadá.

♥ Moudrá žena se nehádá. Plně si uvědomuje, že hádkou nic nevyřeší, že nic nezíská, ale jen ztratí svou energii a udělá tím krok od partnera místo k němu.

Chytrá žena si myslí, že hádkou se dá něco získat, něco vyhrát, vyhádat, vybojovat.

 

Držím pěstičky všem ženám, které jsou na cestě a snaží se být více moudré než chytré. Má to obrovský smysl – šťastnější naše partnerství.

Andrea Petržálková
Pomáhám Vám pojmenovat pravou příčinu Vašeho problému, převzít odpovědnost tak za svůj život a ukazuji Vám cestu, jak si ho zlepšit. A to všechno pomocí vědomostí o celostním přístupu ke zdraví, duchovních příčinách nemocí, znalostí numerologie, astrologie podle 9 planet a dlouholeté praxe s OSHO zen taroty. Díky těmto metodám dokážu nahlédnout do vašeho života, do vašich životních souvislostí a odpovědět vám na otázky proč se Vám dějí věci tak, jak se dějí. Ať jde o vaši nemoc, nefunkční vztah nebo stále opakující se nepříjemné situace. Nic v životě nemáme jen tak náhodou, vše má svůj vyšší smysl. Ukážu vám, jak svůj problém pochopit, co se vám snaží sdělit a nasměruji vás na cestu, kudy z toho ven. Jak žít šťastnější život.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.