Lidé si nechtějí připustit, že to jestli jsou zdraví nebo nemocní záleží pouze na nich.

přednáška o imunitě Klatovy

Těmito slovy začala svou přednášku mudr.Kristýna Novotná, která nám přišla něco říci k nám do Klatov o Imunitě.

Vystudovala klasickou medicínu s ideou, že když se naučí co má předepsat podle západní medicíny, ono to zafunguje a bude dělat zázraky. Ale velmi brzy zjistila, že tento přístup nefunguje. Má ráda přírodní přístupy ke zdraví, čínskou medicínu a Dakrfield metodu – pozorování živé kapky v temném poli mikroskopu. A všechny tyto metody se snaží skloubit dohromady.

Líbí se mi její přístup a pohled na zdraví a nemoci a zkusím stručně přiblížit o co jste přišli, když jste se nezúčastnili tohoto povídání.

My sami nejlépe víme, jak nám funguje tělo, co nám tělo říká, my víme, co nám dělá dobře a co nám dělá špatně a doktor ať už používá jakoukoliv medicínu, nám může dát jen dobrou radu. Nic jiného pro nás udělat nemůže. A už je na nás samotných k jaké léčbě se přikloníme. Západní medicínu bere jako něco, co nám dává čas udělat nějakou změnu. Když jsme na tom hodně špatně, tak ale na prevenci je už pozdě. Západní medicína ale neřeší příčinu nemoci, potlačuje její projevy a samozřejmě má vedlejší nežádoucí účinky. Ale získáváme tak čas a je na nás, jestli ten čas využijeme a uděláme ve svém životě nějakou změnu. Pokud chceme být zdraví, poslouchejme sami sebe, signály našeho těla, které se k nám stále vracejí a ke kterým býváme často hluší. Tak zkusme být více otevření a vnímat, co se kolem nás děje a vystupme z té vyšlapané cesty, která nás vede jen do stejných situací.

Podle čínské medicíny se naše tělo může uzdravit za dvojnásobek času, než samotná nemoc vznikala.

Tak pokud se chcete opravdu vyléčit, mějte se sebou trpělivost.

Nezapomněla zmínit, jak velmi důležitou roli v celém fungování těla hraje psychika jedince. To co si lidé vezmou do hlavy, to se prostě stane a funguje to tak i se zdravím. Uvedla i pár příkladů z praxe, které to dokazují. Pokud uvěříme, že budeme mít nějakou nemoc, tak dříve nebo později opravdu na ní onemocníme a je úplně jedno, co je to za nemoc, jestli infarkt nebo nádor.

Vysvětlila nám, jak funguje náš imunitní systém, jaký je to vlastně složitý systém, co všechno musí zvládat, abychom byli zdraví, jak vzniká, proč je v dnešní době tolik autoimunitních onemocnění, jaké jsou projevy těla, když je naše imunita slabá a když naopak funguje až příliš. Jak je důležité, aby naše děti byli co nejvíce stimulovány vnějším „špinavým“prostředím, kvůli vytvoření si sérií protilátek. Protože když to nezvládneme do 15 let věku, kdy funguje náš brzlík a my máme tak jedinečnou šanci imunitní systém vypěstovat silnější, už to v dospělosti jen těžko budeme dohánět.  Takže žádné sterilní prostředí pro naše děti, ale nechat je lítající venku, ochutnávající žížaly, poškrabané, krvácející a rýpající se v slepičincích či hnoji je to nejlepší, co můžeme pro jejich zdraví – potažmo jejich imunitní systém udělat.

Vysvětlila nám i proč je 90% nemocních lidí zrovna kuřáků. Jak si kouřením „zastavujeme dočasně funkčnost“ imunitního systému. To, co se nám má v našem těle hýbat a požírat viry a bakterie, které se nám dostávají běžně do těla,  se kompletně inhibuje – ochromuje v pohybu. Je to i častá příčina neplodnosti u můžu, protože spermiím se nehýbou bičíky, tudíž se nikam nedostane. Každou cigaretou si dočasně ochromujeme i řasenky střevního epitelu a řasenky plic a bráníme jim tak v jejich samočistící funkci.

Jako další základ zdraví zmiňovala i sladit svou stravu s naší krevní skupinou, protože tím přestaneme své tělo zbytečně zatěžovat a doplňování vitamínů a minerálů zvnějšku v kapslích, protože v naší době se už nemůžeme spolehnout na to, že jich máme dostatek v jídle.

Důležité shledala ve své praxi obzvlášť i nedostatek vitamínu C a D, kdy si nechávala stanovovat hladiny těchto vitamínů a vždy vycházejí, že mají lidé velké nedostatky a tudíž se jí potvrzuje zase jejich nutnost doplňovat jinou formou.

vitamíny, minerály

Andrea Petržálková
Pomáhám Vám pojmenovat pravou příčinu Vašeho problému, převzít odpovědnost tak za svůj život a ukazuji Vám cestu, jak si ho zlepšit. A to všechno pomocí vědomostí o celostním přístupu ke zdraví, duchovních příčinách nemocí, znalostí numerologie, astrologie podle 9 planet a dlouholeté praxe s OSHO zen taroty. Díky těmto metodám dokážu nahlédnout do vašeho života, do vašich životních souvislostí a odpovědět vám na otázky proč se Vám dějí věci tak, jak se dějí. Ať jde o vaši nemoc, nefunkční vztah nebo stále opakující se nepříjemné situace. Nic v životě nemáme jen tak náhodou, vše má svůj vyšší smysl. Ukážu vám, jak svůj problém pochopit, co se vám snaží sdělit a nasměruji vás na cestu, kudy z toho ven. Jak žít šťastnější život.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.