Když jsem se začala starat sama o sebe.

sebeláska, sebehodnota

Když jsem se začala starat sama o sebe:

 

  Začala jsem sledovat o čem přemýšlím. Protože jsem pochopila, že starat se o svou mysl je nutnost, nenechat v ní vyrůstat plevel, ale jen květy, které se nám líbí.

Začala jsem se učit svou mysl zklidňovat. Protože jsem pochopila, že mysl je výborná pouze v roli sluhy, ale velmi špatná v roli pána.

  Začala jsem víc vnímat svou intuici a rozhodovat se podle ní. Protože jsem pochopila, že je velmi moudrá, přestože se zdá mnohdy nelogická.

Začala jsem přemýšlet o tom, čím své tělo živím a jak se o něj starám. Protože jsem pochopila, čím kvalitnější stravu a péči mu dám, tím se budu cítit lépe.

Přestala jsem se ztotožňovat jak se svou myslí, tak se svými emocemi. Protože jsem pochopila, že když se s jedním nebo druhým ztotožňuji, reaguji nevědomě, podle naučených vzorců chování. Dovolila jsem si tedy raději NEREAGOVAT a jen pozorovat „co to s mým tělem dělá“.

Přestala jsem druhé lidi obviňovat za jejich chování ke mně. Protože jsem pochopila, že to co vyjadřují je pouze projev jejich charakteru, jejich vnitřního prostředí a jejich vnímání situace a nemá tak vůbec nic společného se mnou.

Přestala jsem druhé lidi obviňovat za moje špatné pocity. Protože jsem pochopila, že to jak se cítím já je pouze mé, jsou to mé pocity, mé vnímání. Ten druhý pouze brnkl na mou bolavou strunu. A je na mě, jak já se k tomu postavím, jak se zachovám, jak zareaguji, jakým způsobem to zpracuji.

Začala jsem přemýšlet o sobě, o tom kdo jsem, jaké lidské vlastnosti bych chtěla vyjadřovat, co mě baví, co mě těší, co mám ráda, čím si mohu zpříjemnit dnešní den. Začala jsem k sobě být laskavější, dopřávat si pravidelně čas pouze pro sebe a více vnímat a plnit si své vlatní potřeby. Protože jsem pochopila, že investice do sebe je tou nejlepší volbou.

Začala jsem přemýšlet vědomě o tom, jak trávím, to nejcennější co mám, svůj čas. Komu ho chci věnovat, jaké informace chci čerpat, jakými činnostmi ho vyplním. Protože jsem pochopila, že když se jednou budu ohlížet zpět za svým životem, nechci litovat toho, že jsem ho jen tak promarnila.

Přestala jsem se vmýšlet a vciťovat do druhých lidí a chovat se podle toho, jak se ode mne očekávalo. Protože jsem pochopila, že je to velmi špatná cesta, která mě pouze oddalovala od toho nejdůležitějšího člověka v mém životě, ode mne samé. A dostala jsem se díky ní nenápadným způsobem do bodu, kdy jsem vůbec nevěděla, co chci vlastně já.

Začala jsem místo odpovědí u druhých lidí, hledat odpovědi v sobě. Při každé činnosti jsem se ptala sama sebe.  Chci to takhle? Chci jít sem nebo tam? Co chci dělat já? Opravdu to chci já, nebo to dělám jen proto, že si myslím, že musím nebo že nemám na to druhého odmítnout. Protože jsem pochopila, že to je jediná cesta zpět ke své jedinečnosti – spokojenosti.

Přestala jsem se vymlouvat na to, že nemůžu kvůli někomu něco udělat, že nemám čas, že mě to okolnosti nedovolují. Protože jsem pochopila, že vše jsou pouhé výmluvy, že jediný člověk, který mně cokoliv může dovolit jsem pouze já sama.

Převzala jsem 100% zodpovědnost za svůj život, vím, že jaký si ho udělám, takový ho budu mít. Volím si, co chci prožít a jakým směrem se chci dát. Protože jsem pochopila, že pocit štěstí a naplnění nemůžu hledat někde venku nebo v jiné osobě, ale pouze v sobě.

Začala jsem používat více uši než ústa. Méně mluvím o sobě a více poslouchám druhé. Protože jsem pochopila, že mluvení o sobě mě nikam neposune, ale poslouchání druhých mě může obohatit o jinou zkušenost, o jiný pohled na svět, o jiný názor, mohu poznat tak jiné lidské vlastnosti a charaktery.

Začala jsem méně protlačovat své názory. Protože jsem pochopila, že druhé o svých názorech vůbec přesvědčovat nemusím, že jsou plnohodnotné i když s nimi druhý nesouhlasí. A je to tak v pořádku. Navíc tlak vyvolává v druhém člověku jen protitlak a boj výhru nepřináší.

Nechala jsem druhé žít podle toho, jak chtějí oni. Pochopila jsem, že každý má právo na to žít, jak chce. Že není nic dobře ani nic špatně, ani nejsou žádné normy „normálního chování“ tímto způsobem to vyhodnocuje pouze náš vlastní rozum. Vše je jen prožitá zkušenost a každý zažívá to, co potřebuje on. A to, jak to vidím já, není vůbec podstatné.

Přestala jsem druhé lidi soudit a posuzovat. Protože jsem pochopila, že pokud jsem neprožila to co oni, nemohu objektivně posoudit, jestli bych se v dané situaci nezachovala ještě hůř.

Dávám si pozor na to, co říkám. Opustila jsem věty typu: To bych nikdy neudělala! Takhle bych se nikdy nezachovala! Jak to mohl ten druhý udělat, to nechápu! Protože jsem pochopila, proti čemu se postavím, to dostanu zpět. Abych si prožila tu samou zkušenost, ale na druhé straně a mohla tak pochopit a procítit člověka, který se tak zachoval. Dovádí mě to k pokoře.

Začala jsem se zaměřovat ve svém životě více na vděčnost za to, co mám a méně na to, co mi schází. Protože jsem pochopila, že tam kam věnuji svou pozornost, to sílí, bez ohledu na vnější okolnosti.

Začala jsem vnímat, to co jsem dřívě viděla jako životní problémy jinak. Pohlížím na ně jako na výzvy k překonání. Protože jsem pochopila, že je člověk dostává jako příležitost pro svůj posun. Ne proto, aby ho zničily, ale aby na nich povyrostl a stal se tak lepším člověkem. Pochopila jsem, že překonáním určitého problému se dostáváme na vyšší úroveň vědomí.

Tím vším vzrostla má sebehodnota a sebeláska a chytrost ega se proměnila v lidskost, laskavost a pokoru k životu.

S láskou všem pro inspiraci 

  Andrea

Andrea Petržálková
Pomáhám Vám pojmenovat pravou příčinu Vašeho problému, převzít odpovědnost tak za svůj život a ukazuji Vám cestu, jak si ho zlepšit. A to všechno pomocí vědomostí o celostním přístupu ke zdraví, duchovních příčinách nemocí, znalostí numerologie, astrologie podle 9 planet a dlouholeté praxe s OSHO zen taroty. Díky těmto metodám dokážu nahlédnout do vašeho života, do vašich životních souvislostí a odpovědět vám na otázky proč se Vám dějí věci tak, jak se dějí. Ať jde o vaši nemoc, nefunkční vztah nebo stále opakující se nepříjemné situace. Nic v životě nemáme jen tak náhodou, vše má svůj vyšší smysl. Ukážu vám, jak svůj problém pochopit, co se vám snaží sdělit a nasměruji vás na cestu, kudy z toho ven. Jak žít šťastnější život.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.