Každou ztrátou něco získáváme.

heart-3085515_960_720

Včera jsem si vyslechla jeden životní příběh. Moc děkuji ženě, která ho se mnou sdílela, protože byl o opravdu velikém ponaučení a životní lekci. A dnes ráno, když jsem jela do práce jsem si řekla, že by byla veliká škoda si ho nechat jen pro sebe. Třeba si ho přečte někdo, kdo zrovna teď stojí na rozcestí a pomůže mu se rozhodnout.

Já ji osobně poznala asi rok a půl předem než ukončila své manželství. Poznala jsem ji ve fázi, kdy byla už rozhodnutá, že pokračovat v něm už nechce. Zkoušela jsem ji tenkrát lehce nasměrovat na jiné řešení, ale velmi brzy jsem zjistila, že smysl to nemá. Byla nespokojená. Viděla své rodiče, jak fungují. Jak mamka permanentně nespokojená, naštvaná, cítí se zneužívaná a pořád si stěžuje na taťku, jak nic nedělá, jak všechno musí zařizovat ona.  A začala pomalu poznávat sebe, své fungování v manželství, to jak si ona stěžuje na svého manžela, jak mu musí stále všechno opakovat….

Pamatuji si ještě její slova, že má až moc párů kolem sebe, kteří žijí v nespokojeném manželství a žijí tak spoustu let, že je to dost odstrašující příklad a rozhodně nechce skončit jako ti všichni ostatní. A to všechno ji utvrdilo v tom, že pokud chce žít něco jiného, musí odejít.

A tak odešla.

Někdy od života musíme dostat pořádnou ránu, abychom pochopili. Neslyšíme dříve nebo slyšet nechceme. Nestačí nám menší rány, abychom pochopili. Tak dostneme tu největší – ztrátu, možná až příliš vysoká cena. Ale jsem přesvědčená o tom, že to tak být muselo. Jinak by k pochopení, k prozření nedošla.

A jak to vidí teď, po roce?

Vidí, jak to všechno chápala špatně, jak si špatně přebrala to, co viděla na ostatních nespokojených párech, na rodičích. Nazvala to, jako by vystoupila z mlhy, jakoby procitla, vidí své postoje, své skutky z jiného úhlu pohledu. Vidí to, co dělala špatně i ona. Vůbec jí tenkrát nedošlo, že se musí změnit ona. Že musí měnit své chování, své reakce a své pohledy na věc. Uvědomuje si ty maličkosti, které pro ní manžel dělal a ona je brala jako samozřejmost. Ale zároveň chápe, že to právě tak prožít měla. Že musela všechno ztratit, aby pochopila. Kdyby ji prý tenkrát někdo řekl to, na co si teď přišla sama, nevěřila by a zbrojila proti. Není nad osobní zkušenost.

Je přirozenost, že pokud jsme nespokojení, vidět chyby na druhém, ukazovat prstem na partnera, že za to může on. Je to prvotní reakce každého. Ale z tohoto postoje nikdy nevzejde žádné řešení. Každý musíme začít od sebe. Začít měnit sebe, své chování, své reakce, své pohledy. Každý na to přijde jindy, každý potřebujeme jinak dlouhou dobu na prozření a změnu a je jen na nás, jak dlouho nám to bude trvat a čím za to zaplatíme.

Andrea Petržálková
Pomáhám Vám pojmenovat pravou příčinu Vašeho problému, převzít odpovědnost tak za svůj život a ukazuji Vám cestu, jak si ho zlepšit. A to všechno pomocí vědomostí o celostním přístupu ke zdraví, duchovních příčinách nemocí, znalostí numerologie, astrologie podle 9 planet a dlouholeté praxe s OSHO zen taroty. Díky těmto metodám dokážu nahlédnout do vašeho života, do vašich životních souvislostí a odpovědět vám na otázky proč se Vám dějí věci tak, jak se dějí. Ať jde o vaši nemoc, nefunkční vztah nebo stále opakující se nepříjemné situace. Nic v životě nemáme jen tak náhodou, vše má svůj vyšší smysl. Ukážu vám, jak svůj problém pochopit, co se vám snaží sdělit a nasměruji vás na cestu, kudy z toho ven. Jak žít šťastnější život.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.