Duchovní cesta – co si pod tím pojmem představit?

duchovní cesta

Co to pro mě mě znamená být na „duchovní cestě“?  Nerada používám ten zprofanovaný pojem, protože to není nic jiného, než uvědomění si toho, jak život opravdu funguje, poznávání vesmírných zákonů, očištění se od společenských vzorců, poznávání sebe sama a poté tak návrat ke své pravé podstatě, boření vlastního ega a převzetí plné odpovědnosti za svůj život.

Uvědomění, že život je příčina a následek. To co máme uvnitř, to pak vidíme venku. Jak uvnitř, tak vně – není to naopak, jak si hodně lidí myslí. Jak myslíme, jak cítíme, jak jsme emocionálně naladění, to se nám pak projektuje v našem životě, takový máme pak náš život, takové okolnosti prožíváme, tak se k nám ostatní lidé chovají. Jaké máme v naší hlavě představy, o kterých si myslíme, že jsou „pravda“ tak pak je v situacích, v lidech, které potkáváme vidíme. Takže pokud se mě nelíbí něco, co prožívám, obraďte se do sebe a ptejte se proč, chtějte vidět příčinu a nenadávejte na následek.

Uvědomění, že nic není náhoda. Vše nám k něčemu slouží. Nehoda? Není náhoda i když jsi ten, který ji „nezavinil“. Nemoc? Není náhoda, jakou nemoc máš zrovna ty, o čem vypovídá, znáš její duchovní příčinu? Přišel jsi o práci? Není to náhoda. Přemýšlej nad vším. A o to víc nad věcmi, o kterých si myslíš, že s tebou nemají nic společného.

Uvědomování si sebe, svých chyb, svých špatných návyků, boření svých nezdravých vzorců chování. Protože co dělá většina lidí? Vidí chyby na druhých, druhé kritizují za jejich chování, pomlouvají a odsuzují. Ale proč, co to vypovídá o nás samých? Otočme prstem na sebe, zabývejme se sami sebou, ptejme se sami sebe, proč nám na druhém vadí tohle….? Otočme zrak na sebe, pracujme sami na sobě, bořme své špatné návyky, buďme tolerantnější a laskavější k druhým.

Nechtějme mít vše pod kontrolou. Mnoho lidí tímto způsobem žije a netuší, že se vlastně o hodně připravují. Myslí si, že když pustí otěže svého života, budou se mít hůř a stane se něco minimálně hrozného. Opak je ale pravdou. Takový styl života přináší časem vyčerpanost, stres, upjatost, vyčerpání. Ochuzujeme se o to hezké, co nás může potkat.

Nechtějme, aby bylo všechno podle nás. My lidé jsme občas srandovní, myslíme si, že naprosto víme, co je pro nás nejlepší. Nebo ještě lépe, víme dokonce, co je nejlepší pro našeho partnera nebo pro naše děti. Myslíme si, že domyslíme všechny okolnosti, že když zvážíme všechna pro a proti, že se rozhodneme správně. Určitě jste zažili již mnohokrát, že věci se vyvinuly nebo dopadly naprosto jinak, než jste předpokládali. Všechno prostě vymyslet nejde, je proto tedy namístě nechat věci někdy prostě jen plynout.

Zkusme eliminovat věci, které musíme a dělejme víc věci, které dělat chceme. Já vím, že každého z vás hned napadne práce – do ní chodit musím, musím platit účty. Tak zkusme pokud nemáme práci, která nás baví, pokud v sobě máme ten pocit, že do ní chodit musíte, místo pocitu, že do ní chodit chceme, přeladit nějakým způsobem svůj emocionální stav. Ten je velice důležitý, nezůstávát moc dlouho v otrávenosti, nechuti, nevoli, zkuste si na ní najít něco málo, co vás na ní baví a zaměřit se na to pozitivní. Bude to ovlivňovat i ostatní okolnosti v našem životě.

Mějme pod kontrolou svou mysl. Je to velice silný nástroj, který nám může výborně sloužit, ale pozor na to, aby se nestala naším pánem, neovládala nás. Uvědomujme si každý okamžik, abychom nezklouzávali do zajetých vzorců chování, do zajetého myšlení, které nám neslouží. Pěstujme v sobě umění žít v přítomném okamžiku, to se naší mysli moc nelíbí, ta utíká ráda buď do minulosti nebo do budoucnosti.

A nezapomeňme každý den udělat něco pro sebe, dělat věci, které nás baví, které nás těší, starejme se o sebe, jak nejlépe umíme. Vždyť je to to nejcennější co v životě máme, sami sebe.

Andrea Petržálková
Pomáhám Vám pojmenovat pravou příčinu Vašeho problému, převzít odpovědnost tak za svůj život a ukazuji Vám cestu, jak si ho zlepšit. A to všechno pomocí vědomostí o celostním přístupu ke zdraví, duchovních příčinách nemocí, znalostí numerologie, astrologie podle 9 planet a dlouholeté praxe s OSHO zen taroty. Díky těmto metodám dokážu nahlédnout do vašeho života, do vašich životních souvislostí a odpovědět vám na otázky proč se Vám dějí věci tak, jak se dějí. Ať jde o vaši nemoc, nefunkční vztah nebo stále opakující se nepříjemné situace. Nic v životě nemáme jen tak náhodou, vše má svůj vyšší smysl. Ukážu vám, jak svůj problém pochopit, co se vám snaží sdělit a nasměruji vás na cestu, kudy z toho ven. Jak žít šťastnější život.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.